Whirlpool kuivausrummun hihna EL 1991 H6 / 1991H6EL
Sinulla on Whirlpool kuivausrumpu, jossa on käyttöhihna EL 1991 H6 / 1991H6EL. Se on 1991 mm:n kumihihna, jossa on 6 uraa ja joka mahdollistaa ammeen kääntymisen. Sitä myydään parhaaseen hintaan ja se toimitetaan 24 tunnin kuluessa.
Tarkista, että laitteesi on yhteensopiva
Suuri kysyntä! Viimeisen 24 tunnin aikana tätä tuotetta on katsottu 397 kertaa.
Yhteensopiva
varaosa
★★★★★ ★★★★★
16 Arvostelua
Varastossa: 6
-36%
Alkuperäinen
varaosa
★★★★★ ★★★★★
32 Arvostelua
Varastossa: 20
Lisää ostoskoriin
Toimitus samana päivänä
15 päivän ilmainen vaihto ja palautus
Tiedot
Varaosa : poly-kiilahihna (poly v hihna) 1991H6EL
Elastinen hihna : kyllä
Pituus : 1991 mm
profiili : H
Hammasluku : 6
Sopii : kuivausrumpu / kuivaava pyykinpesukone
Yhteensopiva seuraavien merkkien kanssa : Whirlpool
Paino : 61 g
* Pidätämme oikeuden teknisiin muutoksiin; emme vastaa annettujen tietojen tarkkuudesta.
Tuotteen kuvaus
  • kuivausrumpu kuuluu hankaavia ääniä, vinkumista tai vihellystä käytön aikana;
  • kuivausrumpu haisee kuumalle tai se laukeaa ylikuumenemisen vuoksi.
EL1991H6 hihnaa (vetohihnat) voidaan kutsua myös nimellä: 1991H6EL, 6PHE 1991.
Tärkeimmät kysymykset
Miten korjata kodinkoneesi? Asiantuntijat auttavat sinua...
Hihnan tyyppi on A. Esimerkiksi tilataksesi 1150 mm pituisen hihnan tuumina, sinun tulee valita tyyppi A-44. Täydellinen viite on A 44 13 X 1120 Li / 1150 Ld. "A" vastaa hihnan tyyppiä, "44" ilmaisee pituuden tuumina, "1120 Li" edustaa sisäkehää ja "1150 Ld" vastaa ulkokehää. Jos tarvitset hihnan kuivausrumpuasi varten, ota nämä tiedot huomioon. Jotkut kuivausrummut käyttävät litteitä hihnoja, joissa on ura sisäpuolella. Tilataksesi ne, sinun tulee ilmoittaa ulkokehän ympärysmitta tuumina. Esimerkiksi, jos se on 30 tuumaa, sinun tulee tilata J-300 -tyyppinen hihna. Älä unohda lisätä nollaa tuumamittaan ja laskea urien määrä rullalta.